A tanszék töténete

A Tanszék története
megalakulásától napjainkig

korabeli elnevezés szerinti, 1948-ban létrehozott Rákosi Mátyás Műszaki Egyetemen, majd az első névváltozás után a Nehézipari Műszaki Egyetemen 1952-ben vezették be az órarend szerinti testnevelés tantárgy oktatását. Ebben az esztendőben alakult meg a tantárgy oktatóit tömörítő Testnevelési Tanszék működése meglehetősen mostoha létesítmény- adottságok mellett.
A tanszék első megbízott, kinevezett vezetője:

Dr. Schandl Vilmosné testnevelő tanár

Az azóta eltelt időszakban a Tanszék, majd az 1977-ben megkezdett és 1983-ban a beruházási hitelkeret kimerülése után nem teljesen befejezett időszakot követően név- és feladatváltozást követően a Testnevelési Tanszék és Sportlétesítmények vezetését az alábbiakban felsorolt testnevelő tanárok látták el időrendi sorrendben:

Jakab József
Cziáky András
Dr Zsámboki Lászlóné
Dr Csótai József
Vucskó Sándor egyetemi adjunktus

1995. július 1.-től napjainkig a Testnevelési Tanszék és Sportlétesítmények vezetője:

Dr. Főnyedi Gábor egyetemi adjunktus
A Tanszéken oktattak az elmúlt mintegy negyven esztendőben:

Pataky Zoltán, Dr. Madarász János, Zékány Gyula,
Zékány Gyuláné (Molnárné Kiskun Magdolna,
majd Kiskun Magdolna), Eperjessy Gyula, Márkus László , Szabó Árpád, Szemerszky Rudolf, Kovács Bertalan,
Hegedűs Jánosné, Dr. Főnyedi Gábor,
Farkas Béla és Izsvákné Szabó Viktória.

A felsorolt tanárok közül már nem élnek:
Jakab József, Cziáky András Pataky Zoltán és Eperjessy Gyula.

Nyugdíjba vonult, illetve időközben más munkahelyre távozott:

Márkus László, Zékány Gyula, Farkas Béla, Dr. Csótai József és Kiskun Magdolna, Hegedűs Jánosné és Vucskó Sándor.

A Testnevelési Tanszéken jelenleg is oktató tanárok neve az oktatói névsorban is megtalálható.

A teljes tájékoztatásra való törekvés érdekében a következőkben feltüntetjük a tanárok által elsősorban oktatott, a félévek elején választható szakokat, illetve sportágakat:

Dr. Főnyedi Gábor tanszékvezető egy. adjunktus kosárlabda labdarúgás
Izsvákné Szabó Viktória testnevelő, gyógytestnevelő aerobic